Spotify'da Müzik Dinlemek Haricinde Yapılabilecekler

- 2 mins

Merhaba,

Bu yazıya tıklayıp da Spotify’ın ne olduğunu bilmeyen yoktur diye düşünüyorum ama her ihtimale karşı kısa bir tanımla başlamak isterim.


Spotify en sevdiğim uygulama diyebilirim. Sabah uyandığımda, yolda, çalışırken, eve dönünce, blog yazarken, gece uyumadan önce, spor salonunda, duşta (evet tuvalette de 😀) günün uyanık olduğum hemen her saatinde Spotify’ım açık.

Haftalık Keşif efsane bir özellik. Pazartesi günlerini çekilir kılıyor. Nasıl çalıştığını merak edenler için iki adet yazıyı en aşağıya ekledim. Ayrıca yeşil rengini çok seviyorum, hem mobil hem masaüstü tasarımları hoşuma gidiyor. Dark tema da bence çok tatlı.

2015 Mart ayından beri premium üyeliğim var ve aktif olarak kullanıyorum. 3.5 yıl olmuş, dile kolay. Eğer Spotify’da yeniyseniz muhtemelen şarkı sözü özelliğine denk gelmemişsinizdir. 2016 Mayıs ayına kadar harika bir özellik vardı ve şarkı sözlerini Musixmatch altyapısıyla şarkıyla senkronize olarak görebiliyordunuz. Sonra ne olduysa uygulamadan kaldırdılar. Bu arada son durumu kontrol ederken Musixmatch’in bağımsız bir uygulamasının yayınlandığını gördüm, harika! İlgilenirseniz bağlantı.

Spotify’da sadece müzikler yok, bugüne kadar denk gelmemiş olabileceğiniz başka harika özellikler de mevcut. Madde madde üzerinden geçelim:


Podcast Dinleyin

Spotify’ı Podcast dinlemek için kullanabilirsiniz. Tüm kanallar bulunmasa da popüler çoğu podcast Spotify’da mevcut.

Türkçe

İngilizce


Yabancı Dil Öğrenin

Yabancı dil öğrenmek için Spotify güzel bir tercih olabilir. Yolda, odanızı toplarken müzik dinlemek yerine dil dersleri dinleyebilirsiniz, hem de ücretsiz ve zahmetsiz. (Spotify’ı pazarlıyormuş gibi hissettim 😀 Bana sponsor olmak ister misin Spotify?)

Bir ara da La Casa De Papel‘i izledikten sonra gaza gelip İspanyolcaya merak salmıştım.

Maalesef aklımda kalan tek şey puta madre. Narcos dizisinde Escobar Reis öğretmişti.


Meditasyon Yapın

Her ne kadar meditasyon için ilk tercihim Meditopia mobil uygulaması olsa da Spotify’da da aynı sistemin mevcut olduğunu bilmenizi isterim.


Dipnot

Eğer isterseniz Spotify profilime şuradan ulaşabilirsiniz. Kapanışı da bu müzikle yapalım:

Hoşça kalın!Burak Ekici

Burak Ekici

Software Engineer • Lifelong Learner

comments powered by Disqus
rss facebook twitter github youtube mail spotify lastfm instagram linkedin google google-plus pinterest medium vimeo stackoverflow reddit quora quora